Ochrona i bezpieczeństwo Tematyka stron internetowych Usługi

Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Kliknij tu po więcej informacji o WordPress złośliwe oprogramowanie.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, że liczbę stron i sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym poznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Ze witryny internetowej rozsyłany jest spam? Logowanie jest zablokowane? Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci portali? To zaledwie parę z częstych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja, żeby usunąć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów najlepiej zlecić zawodowcom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko następnych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle ważne, bowiem eliminacja wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]