Architektura ogrodów Usługi

Trawy z rolki czy siane? O zakładaniu trawników

Wykonanie trawnika przy domu nie przysporzy nikomu większych problemów – nawet, jeśli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością pojawią się niestety, jeśli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni albo położonych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi przed ogólnodostępnymi obiektami, w pobliżu placówek dydaktycznych albo w centrach miejscowości. Podobne trawniki muszą bowiem doskonale się prezentować oraz uporać się z także naprawdę nasiloną eksploatacją. Zakładanie trawników dobrze zatem powierzyć profesjonalistom i zyskać pewność, że rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc musimy wiedzieć przy wyborze firmy świadczącej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z rolki oraz nasion. Oba mają odmienne minusy i plusy. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o małej wielkości. Ich plusy to przede wszystkim łatwy montaż (również na skarpach) oraz od razu zauważalne efekty, a także odporność na wilgoć oraz chłód. Trawniki z wysiewu będą natomiast znacznie tańsze od trawników z rolki (przez co świetnie sprawdzają się w użyciu na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Komu zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy i użycia odpowiednich sprzętów (między innymi agregatorów czy spychaczy) oraz surowców. Z tego względu zanim wybierzemy ofertę danej firmy, dokładnie przemyślmy wszystkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami posługują się jej specjaliści oraz czy mają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem będzie również wyszukanie komentarzy dotyczących firmy w internecie – być może unikniemy dzięki temu niemiłych niespodzianek.