Technologie Usługi

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Jeżeli potrzebujesz zlecić 3D drukowanie, skieruj się na cadxpert.pl.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, DMLS, oraz SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także opcja korzystania z filamentów w obszernej gamie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]