Usługi

Prywatny detektyw

Czym zajmuje się detektyw? Już od XIX wieku rozwijała się ta profesja, a stosowanie wybitnych i intrygujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze jak na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. Na podstawie dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do właściwych konkluzji. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda drobna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest uzasadnić nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.