Usługi Usługi finansowe

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Zajrzyj tutaj, aby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]