Branża budowlana Usługi

Okna zabytkowe – niepowtarzalna stolarka

Jeśli chcesz zamówić okna zabytkowe drewniane, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl

Okna zabytkowe najczęściej prezentują się dużo lepiej niż te wykonywane współcześnie więc są wielką ozdobą obiektów. Walory wizualne to rzecz jasna ich nie ostatnia dobra strona, zaś na ich cenę w dużej mierze rzutuje także metryka. Podobnie jak inne przedmioty zabytkowe, również okna powinny być remontowane w myśl przepisów – ich renowacji nie powinniśmy przeprowadzić samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w markecie materiałów. Jakimi cechami więc odróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma prawo wykonać te prace?

Okna zabytkowe – jak rozpoznać

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej dekoracji niż nowoczesne. Nie są również otwierane od góry, a to sprawia, że niezbędne stają się lufciki, z użyciem których możemy wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, zrobione są zwykle z drewna – surowca, jaki ma mnóstwo plusów, lecz potrzebuje częstej konserwacji, a oprócz tego łatwo go zepsuć. Dlatego tak istotne są uprawnienia osób naprawiających okna zabytkowe.

Renowacja okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj mają konstrukcję skrzynkową, a ta potrzebuje najwyższych umiejętności – taki typ okna cechuje się wszak użyciem wielu, dziś już nieczęsto spotykanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najbardziej doświadczeni specjaliści nie powinni serwisować okien zabytkowych, kiedy nie mają uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały wydane przez urząd ochrony zabytków – w innym wypadku mogą otrzymać duże kary.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]