nieszczelne okna plastikowe, uszczelnienie okien
Usługi

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Na samopoczucie domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]