Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Przebudowa bądź budowa domu, opróżnianie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.