komunia kraków
Usługi

Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zwykle pierwsza istotnie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skupieni są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy zaplanować imprezę w domu?

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie gości w mieszkaniu jest z reguły możliwe wówczas, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet prawie setkę gości, zatem często organizowane są w domach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony dzień komunii. W okresie komunijnym sporym problemem może stać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż powinno się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest także to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Zwyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna zatem oferować zjawiskowe, schludne pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, radzimy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, przykładowo quada lub zabawki-pistolety.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]