Usługi

Jak przebiegają sesje coachingowe?

Szukasz więcej informacji o coachingu Kraków? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl.

Całkowite spożytkowanie swoich możliwości może nie być proste. Niekiedy po prostu brakuje nam motywacji, innym razem źródłem trudności bywają kwestie psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, tego typu trudności bywają bardzo dokuczliwe i praktycznie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest w wielu przypadkach jest niewykonalne albo przynajmniej wyjątkowo trudne. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tym bardziej, że techniki, z których korzystają obecnie coache, w wielu kazusach okazują się nadzwyczaj skutecznym narzędziem w zlikwidowaniu przeszkód blokujących drogę do zdobycia zamierzonych celów.

Coaching. Jakie zagadnienia porusza coach?

Praca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Na tym etapie kluczowe jest bez wątpienia uformowanie szczególnego rodzaju relacji i obopólnego zaufania, które są potrzebne do tego, by pojawiły się planowane efekty. W ciągu pierwszych sesji – które mogą odbywać się za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna również możliwości, priorytety i cechy charakteru swojego klienta, a także ustali z nim program działania. W czasie współpracy zwykle przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), które trwają przeważnie 90 minut. Zamykająca sesja jest z kolei sposobnością do podsumowania działań i ustalenia, jak klient poradzi sobie z danymi trudnościami na własną rękę. To, które kwestie będą poruszane w toku sesji coachingowych zależy od celów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia lub wzrost jego efektywności.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje personalne albo zawodowe

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z głównych bodźców uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest dążenie do kompletnego spożytkowania swojego potencjału w celu poszerzenia umiejętności zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak poskramiać lęki lub wzmacniając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]