Usługi

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Jeśli potrzebujesz zlecić badania kierowców Bielsko Biała, skieruj się na http://tinyurl.com/n897kcg

Na sytuację na drogach w szczególnym stopniu wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych profesji zgodnie z przepisami powinni we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat parę słów. W jakich odstępach muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Badania psychologiczne kierowców – jak wyglądają?

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Mają one postać rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na pytania na temat zachowań w ekstremalnych przypadkach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest podzielność uwagi, umiejętność szybkiego reagowania, postrzeganie szybkości czy dostrzeganie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla każdego ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są różne filmy prezentujące działanie urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]