Usługi

Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Na lastrada.pl/catering-swiateczny/ dowiesz się, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędza się z reguły z bliskimi, lecz spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko załoga firmy przygotowuje je na własną rękę, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest skuteczny. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na wigilijnym stole powinny zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z pstrąga albo karpia, jak również zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które przeważnie serwowane są wraz z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki warzywnej albo ryby po grecku. Warto także zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, lekki sernik lub makowiec.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie należy wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć dzień spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to dokładne ustalenie przewidywanej liczby gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić stosowną ilość porcji. Warto omówić z zatrudnionymi menu i wespół zamówić te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest także to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich pracowników należy zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]