Usługi

Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Wejdź tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym dużym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, w związku z tym troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności gdy na chrzcie ma pojawić się duża grupa krewnych i znajomych. Niżej przeczytasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Przygotowanie chrzcin – możesz określić oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Dawniej chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach pociechy, czasem wręcz w dniu połogu, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w doniosły dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, więc są wyprawiane na ogół do roku po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii dzień chrztu polecamy uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą podróżować do nas z rozmaitych zakątków kraju. W rozesłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się także zawiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście głównie skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak chociażby kocyki dla dziecka, fotelik samochodowy lub zestaw ubrań.

Obiad w mieszkaniu lub chrzciny w wynajętym sali – na co postawić?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano zazwyczaj w domu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy uczestnicy mszy w kościele mogli być gośćmi uroczystego przyjęcia. Obecnie normą jest już obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują ślicznie udekorowane wnętrza, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz który zagwarantuje umiejętną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament ma się odbyć w okresie letnim, zalecamy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą bawić się na dworze, a fotograf bądź rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest też taki dobór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego noclegu czy domu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]