Usługi finansowe

Srebro bulionowe – jakie monety można kupić w Polsce?

Jeśli chcesz kupić monety srebrne, koniecznie odwiedź tę stronę.

Monety bulionowe, nazywane również monetami lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących lokować swoje finanse w metale szlachetne. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszym kruszcem także w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic państwowych zaczęło wypuszczać monety bulionowe ze srebra, które szybko zyskały sobie zagorzałych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – lepsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Można powiedzieć, że srebro bulionowe to praktycznie nowość na rynku inwestycyjnym. Monety emitowane są przez mennice kilku krajów, i to dopiero od lat 80-tych XX w. (pojawiły się najpierw w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Mimo, że znane są inwestorom już od prawie 5 dziesięcioleci, ich oferta nie jest jeszcze tak bogata jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże dobrą propozycją dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a które boją inwestycji w nieco droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za stabilniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu na rynek zawsze dużo przekracza cenę metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ w największym stopniu całkowity wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia monety (między innymi stworzenie przez grafika oryginalnego wzoru oraz przygotowanie dokładnych sztanc). Nie bez znaczenia jest również to, iż monety kolekcjonerskie dostępne są w limitowanej liczbie, co z marszu potęguje na nie popyt. Nie oznacza to jednakże, że z czasem ich wartość będzie sukcesywnie rosnąć! Trzeba mieć świadomość, że tak jak każdy okaz kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile chce je kupić przyszły nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają aspektu numizmatycznego (nie mają ustalonego rocznego nakładu, a ich wizerunek odświeżany jest nadzwyczaj rzadko), stąd ich wartość stricte powiązana jest z aktualną wartością srebra.

Które srebrne monety bulionowe są znane na całym świecie?

Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, z tej przyczyny monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wybijane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, a więc 1 oz. I pomimo, że nominał 1 oz i próba srebra .999 to de facto standard dla tych monet, w sprzedaży zamówimy też monety o wadze 2 oz, 5 oz czy 500 g. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy rozpoznawalne na każdym krańcu świata angielską Britannie, australijskie Kangury oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]