Usługi finansowe

Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Nie przeszukuj już sieci! Kantor walutowy online dla Ciebie odnajdziesz na www.kantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor internetowy to mniejszy spread

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniego dnia. Drugim i niezwykle znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz autonomię w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz ogromną niezależność w dysponowaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich także osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]