Usługi finansowe

Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o mass collect, uzyskasz na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew pocztowy bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych pomyłek często mających miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. część banków spółdzielczych i mBank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]