Urządzanie domu

Jak zamontować panele podłogowe?

Więcej informacji o panelach podłogowych

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]