Urządzanie domu

Fotele gamingowe – od czego może zależeć ich cena?

Wertując reklamy sklepów meblowych coraz częściej widzimy w ich ofercie sekcje przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Większa część klientów zazwyczaj nie dostrzega różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami do pracy przy biurku, jednak zagorzali gamerzy wiedzą, iż dobry fotel gamingowy jest niezastąpiony, ponieważ zdecydowanie podnosi komfort rozgrywki.

Pewne podparcie i komfort – fotele gamingowe

W ciągu ostatnich trzydzieści lat gry komputerowe zyskały niesamowitą popularność i błyskawicznie przeniosły się z salonów gier do mieszkań graczy. Powstał także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, ale wręcz spędza przed komputerem dziesiątki godzin miesięcznie trenując do prestiżowych zawodów. Z tej przyczyny potrzebne im są perfekcyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których kluczową funkcją jest zagwarantowanie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wygody w czasie wielogodzinnych sesji. Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy? Na początku dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on ustawienie poszczególnych elementów wpływających na jego wygodę, m.in. na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozłożenie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym oraz kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być wytrzymały nawet na spore obciążenia, stabilmny, a na powierzchniach mających kontakt bezpośrednio z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być pokryty materiałem, który nie doprowadzi do podrażnienia ani obtarcia skóry.

Krzesła gamingowe – skąd biorą się różnice cen?

Koszt krzesła dla gracza nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii zaczyna się ok. 300 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki nierzadko znacznie przekracza 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Tanie modele krzesła gamingowe są wykonane z tworzyw niższej jakości i najczęściej posiadają nieznaczną możliwość regulacji, jednakże bez trudu spełnią wymagania graczy, którzy przesiadują przed ekranem po kilka godzin w tygodniu. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mają szeroki zakres regulacji istotnych modułów, są często pokryte bardzo mocną prawdziwą skórą, mogą udźwignąć olbrzymie obciążenie (nawet do 150 kg!) oraz mają dodatkowe udogodnienia, jak kieszonki na drobiazgi, zaczepy na słuchawki lub podnóżki.