wyprawa w alpy
Hobby Turystyka i podróże

Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś każdą trasę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m , Dom – 4545 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzieli się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest dużo interesujących ofert kierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już należyte umiejętności narciarskie i posiadają odpowiednią kondycję fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk przede wszystkim na części szkoleniowej, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w ograniczonych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym doznaniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]