Baza porad Tematyka stron internetowych Turystyka i podróże

Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany atrakcjami w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem często ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach i planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odnajdą zabytki i muzea, schroniska, motele i hotele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, piękno miejscowego folkloru czy zamek na Wawelu.

Witryna o atrakcjach turystycznych Małopolski nie zapomina zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze tatrzańskie miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego