Baza porad Tematyka stron internetowych Turystyka i podróże

Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Więcej o fajnych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i schroniska, jak również zabytki i galerie położone w miastach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Serwis o ciekawych miejscach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego