Hobby Turystyka i podróże

Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie aktywnych wakacji dla singli? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy urlop muszą zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto?

Aktywne wyprawy to pieczołowicie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite rejony Polski i świata z całkowicie innej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których przeciętny urlopowicz nie zazna z pozycji wygodnego fotela na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też znakomita sposobność, żeby nabyć kolejne kwalifikacje, bo często wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania zasad przeżycia na określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają metody survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto też wspomnieć, iż taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na aktywnych wycieczkach zobaczysz egzotyczne kraje

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade także podczas wycieczki na Wyspy Komodo czy w Himalaje.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]