Hobby Nauczanie Turystyka i podróże

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niesamowite, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd pasjonatom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą metodą, aby posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego używania czekanu, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są potrzebne w czasie różnych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie obejmuje też zasady poprawnego działania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w bardzo małych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]