Turystyka i podróże

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Skitury - ta niebywała oferta wszystkich zadowoli.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle tylko po to, aby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Trudne, a zarazem przynoszące mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskim domku i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas dość intensywnych, ale ogromnie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów i nart.

Gdzie jeżdżą entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są idealne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]