IT Tematyka stron internetowych

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Główną przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie przesadnej liczby fraz kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją witryny w przeglądarce i przez to łamią reguły naturalnego linkowania stworzone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci tekstów marketingowych najeżonych sztucznymi frazami. Szerzy się też proces kupowania linków, co skutkuje założeniem filtra. Gdy nierzetelne metody zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 40 stron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że gdy na witrynę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o reaktywowanie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie daje całkowitego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy pozycjonującej. Specjaliści błyskawicznie ustalą prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym firmom.