Sport Turystyka i podróże

Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Zajrzyj tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to cel dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią głównie kurczące się już lodowce, przepiękne krajobrazy, jak również sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy także zaopatrzyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]