Sport Turystyka i podróże

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Szukasz korzystnej oferty trekkingów? Nie wahaj się! Wejdź w to miejsce

Wypady w góry przybierają różne formy. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jednakże w zamian za nieraz gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, sporą popularnością szczycą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]