Sport Turystyka i podróże

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te góry. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]