Sport Turystyka i podróże

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska ma możliwość poszczycić się wielką różnorodnością geograficzną przyrodniczą oraz pięknymi pejzażami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, jakie są zawikłane technicznie, jak oraz trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu znanych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – oprócz ładnych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest perfekcyjna nawierzchnia i mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków i piękna przyroda, ale również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.