Sport Turystyka i podróże

Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Wyprawy górskie - sprawdź bezkonkurencyjną ofertę

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku oraz Azji. Bez wątpienia dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z naprawdę ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem oraz specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]