Sport Turystyka i podróże

Jak przygotować się na trekkingi?

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeśli oczywiście posiada właściwe narzędzia, czyli kijki gwarantujące przyczepność na stromych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, które gwarantują stabilizację również na śliskich szlakach – a na wysokich górach spotkać je można także wiosną. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne będą specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Annapurny oraz Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]