Hobby Sport

Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży popularna w naszym kraju od ponad wieku i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje od pływania kajakiem, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to również znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.