Sport Turystyka i podróże

Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce wyznaczonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie są one oszałamiające, aczkolwiek osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć na nowo podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, gdy można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych oraz stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą liczbą skalistych grani, baszt skalnych i stromych turni, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują dość spadziste stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też niemało prostych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

Averau i szczyty Dolomiti di Sesto – co można zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, a więc po trasach turystycznych zaopatrzonych w liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mało strome tereny na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany i grupę Tre Cime.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]