Prawo i wymiar sprawiedliwości

Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam również obce kwestie prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem i od omówienia zagadnienia, z jakim do nas przychodzi. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, kompleksowy i klarowny przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga delikatnego podejścia i całkowitego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich przypadkach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.