Prawo i wymiar sprawiedliwości

Kancelaria prawna – reprezentacja z zakresu prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radców prawnych

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania oraz rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także uchronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozkwitem przedsiębiorstwa, postępowanie zgodnie z prawem pracy staje się większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna jako pełnomocnik Pracownika

Równie często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezzasadnego zwolnienia lub chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy charakteryzują się ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.