Prawo i wymiar sprawiedliwości

Kancelaria prawna – odszkodowania za wypadki komunikacyjne

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za wypadki komunikacyjne, za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne lub chociażby odszkodowanie za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje. Przykłady tego rodzaju spraw można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku powstania szkody jesteśmy przygotowani do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

Codziennie podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego rodzaju sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach wynikłych z wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, jak np. upadek na śliskiej nawierzchni. Często prowadzimy też sprawy wynikłe ze strat zaistniałych w trakcie pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. rozbieżnościami w wykupionej ofercie a rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezzasadnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zwracają się do nas także osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak powikłania przy porodzie lub operacji, leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej czy podanie nieprawidłowych leków.

Rola kancelarii radcy prawnego w sprawach o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia postępowań o odszkodowanie mierzymy się z bolesnymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, niepełnosprawność spowodowana przez niekompetentnego lekarza czy wypadek komunikacyjny, w skutek którego zginęła bliska im osoba. Zawsze wiąże się to też z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas poszkodowani. Naszą powinnością w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakiego odszkodowania może domagać się poszkodowany. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie zawsze pozwala nam na podanie Klientom informacji, która daje im możliwość zadecydowania co do dalszego toku sprawy.