Prawo i wymiar sprawiedliwości Usługi finansowe

Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty bądź kredyty we frankach . Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki lub unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, takimi jak Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska, mBank oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w sporządzaniu różnego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.