Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Zamów filtry hepa h13

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też bezustannie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy domach świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt bądź pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te mają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane standardy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane normy czystości powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46