Ochrona i bezpieczeństwo

Do czego służą tabliczki informacyjne

Chcesz zamówić tabliczki informacyjne? Sprawdź www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle ważną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak wieżowce, zakłady przemysłowe, urzędy, biura. Dzięki nim szybko znajdziemy np. urząd miasta. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je również spotkać w środku. To niezwykle duży zbiór znaków, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach w hallu wiszą tabliczki z nazwami departamentów. To powoduje, że szybko znajdziemy na przykład burmistrza czy wydział komunikacji. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez odpowiednie ustawy. Informują gdzie są wyjścia ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, informują o trujących substancjach. Urzędy mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, istnieją również pracownicy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych materiałów (np. PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]