Kuchnia i przepisy Nauczanie

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Szukasz szczegółowych wiadomości o kursie gotowania dla dzieci? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl.

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – podawać i wybierać składniki czy dekorować wypieki. Pragniesz podsycić fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności oraz kształtują swoją pomysłowość i co ogromnie ważne – nabywają pożyteczne umiejętności. A zarazem doskonale się bawią. Łączenie ulubionych smaków, nauka prostych przepisów oraz dobieranie i mieszanie składników – to wszystko sprawia, iż maluchy z entuzjazmem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie panują w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, stąd jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla niepokornych maluchów

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu uczestnicy przygotowują danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie ugotować wyborny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą. Lekcja poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych potraw przynosi pociechom wiele szczęścia. Nawet bardzo przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia smacznej pizzy czy dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie nastawienie do maluchów.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]