Kuchnia i przepisy Nauczanie

Kursy gotowania – ucz się i jednocześnie rozwijaj swoją pasję

Kurs gotowania - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Własnoręczne przyrządzanie potraw w domu ma wiele zalet. Największą z nich jest bezsprzecznie oszczędność pieniędzy – stołowanie się u siebie jest zwykle zdecydowanie tańsze aniżeli częste korzystanie z oferty restauracji. Radość będąca następstwem ugotowania dania osobiście nie jest też bez znaczenia – zwłaszcza, jeśli częstujemy nim gości czy rodzinę. Nie można nie pamiętać też o tym, iż gotując osobiście jesteśmy świadomi tego, co położymy na stół, co jest niezmiernie istotne w przypadku osób przechodzących dietę albo wykluczających ze swojego menu konkretne składniki – na przykład gluten, produkty odzwierzęce bądź cukier. Wymaga to jednakże konkretnych umiejętności – a te nie każdy ma. Na szczęście można przyswoić je sobie w czasie kursu gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest adresowany?

Oferty podmiotów organizujących warsztaty kulinarne zawierają rozmaite kursy – zarówno te skierowane do osób rozpoczynających przygodę z profesjonalną gastronomią, jak i tych, które nie posiadają doświadczenia w kuchni. Opcji jest naprawdę sporo – od kursów dla dzieci, poprzez te organizowane dla kulinarnych hobbystów, aż po tematyczne szkolenia (m.in. kuchnia włoska, food pairing). Aby kurs gotowania przyniósł spodziewane efekty, niezwykle ważne jest to, by był prowadzony pod okiem eksperta. Wobec tego przed opłaceniem kursu wskazane jest sprawdzić, kim jest osoba prowadząca szkolenie – w których restauracjach pracowała, które szkoły skończyła, a także czy posiada jakiekolwiek branżowe osiągnięcia.

Kurs gotowania – co na nim opanujemy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zdobędziemy. Na szkoleniach przygotowanych dla dzieci poruszane są najprostsze kwestie, natomiast istotą kursu nie jest przekazanie namacalnych umiejętności, a ożywienie w nich kulinarnej wyobraźni oraz pasji. Kursy dla dorosłych amatorów gotowania to z kolei sposobność do treningu najważniejszych kuchennych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, przeróżne metody obróbki termicznej mięsa lub sztuka prezentacji potraw.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]