Nauczanie

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Wejdź na https://digitalownia.pl, aby znaleźć informacje dotyczące digital paintingu.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX w. próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki do projektowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne oprogramowanie do digital paintingu

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game developerów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Digital painting – szkolenie z udziałem instruktora

Na ogół nauka digital paintingu odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]