Hobby Nauczanie

Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Szukasz szczegółowych wiadomości o kursie akwareli? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą artystycznego przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, by czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie droga do rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy albo hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeśli pragniesz malować coraz lepiej, trzeba zapisać się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – naucz się kontrolować te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i prostego do uzyskania, ale wpływa na niego mnóstwo czynników, o których twórca-amator najczęściej nic nie wie. Znaczny udział w samym toku malowania ma też zbieg okoliczności – akwarele to farby, które ciężko kontrolować i nawet twórcy od lat doświadczeni w tej technice w żadnym razie nie są przekonani o tym, że malunek zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak zaplanowali. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zdobyć przydatną elementarną wiedzę konieczną do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych zajęć rzetelnie objaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich stosowania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt dzieła.

Plusy uczestnictwa w kursie akwareli

W czasach popularyzacji internetu nietrudno znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem kompetentnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych istotne są zalecenia, które kursanci słyszą od dydaktyków w trakcie tworzenia prac. Takie korekty pomagają szybciej nabywać umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Dodatkowo praca w grupie innych osób o podobnych pasjach tworzy przyjazną aurę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w zachęcaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Udział w merytorycznej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]