IT Marketing

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Lecz co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki właściwie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Solidna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.