Marketing

Agencja SEO – zespół profesjonalistów

Potrzebujesz więcej wiadomości o kampaniach SEO? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na seo4.net

Firmy lub administratorzy witryn internetowych, którzy marzą o tym, żeby dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, mogą to uzyskać na przynajmniej trzy sposoby. Pierwszy, którego nie zalecamy, to podejmowanie starań . Nie dysponując kwalifikacjami w problematyce SEO i nie śledząc regularnie wiadomości o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno działać prawidłowo i – najważniejsze – skutecznie. Kolejne podejście to zatrudnienie na etat obeznanego SEOwca, niemniej jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzeci sposób to zatrudnienie agencji SEO. Budżet przeznaczony na zadania agencji SEO można dostroić do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem kooperacji z agencją SEO jest to, że pomijając specjalistów od SEO w pracują tam także osoby od kampanii Google Ads, kreatywnego pisania, programowania czy projektowania graficznego, które służą merytorycznym wsparciem w tych obszarach.

Profesjonalna agencja SEO przygotowuje indywidualną ofertę dla każdego klienta

Polskich agencji SEO jest wiele. Czym kierować się w toku wyboru firmy, która poprawi naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Rekomendujemy postawić na agencję, która istnieje na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych oraz reklamowych, z każdym rokiem się zwiększa, co niekiedy nie łączy się z jakością usług. Wybierając agencję, która funkcjonuje od minimum dekady, można mieć zaufanie, że posiada ona ogromne doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się ciekawym portfolio swoich byłych prac. Na stronach agencji SEO nierzadko dodawana jest zakładka „Case study”. Przed podpisaniem umowy należy przeczytać opisy takich przypadków, by samemu przekonać się, jakich wyników można się spodziewać po agencji, a także to z jakimi branżami miała do czynienia i z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, która pracuje przejrzyście: informuje o harmonogramie zadań na najbliższe miesiące, ale również przesyła sprawozdanie ze zrealizowanych działań i ich rezultaty.

Inny nie do przecenienia aspekt to personalizacja oferty i dostrojenie zakresu prac do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy reaguje w ciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie sztampowego szablonu, powinien to być sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel doświadczonej agencji SEO winien skontaktować się z zainteresowanym klientem, by poprosić o pomocnicze informacje o firmie, potrzebne do zaprezentowania dla niej indywidualnej oferty. To dane, których nie można odszukać na własną rękę w sieci, jak np. informacja o prowadzonych dotychczas działaniach SEO czy o najważniejszych dla klienta towarach albo usługach, które chciałby wypromować.

Jaki system rozliczeń z firmą SEO jest właściwy?

Przezornie powinno się podejść do firm SEO, które sugerują współpracę z zapłatą za wypracowany wynik. W takim systemie opłata odbywa się wówczas, gdy frazy kluczowe zdobędą wynegocjowane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top10 lub do Top5). To w dalszym ciągu często proponowany sposób rozliczeń, lecz wiąże się z dużym zagrożeniem – można bowiem osiągnąć szybki efekt za pomocą naruszania standardów ustalonych przez Google. Stale uaktualniany algorytm również nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych klientowi, więc odpowiedzialna agencja SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o opłatę za działania firmy SEO, to sporadycznie jest ona stała – zazwyczaj w pierwszych miesiącach po zawarciu kontraktu nieodzowne jest zaangażowanie większego budżetu, aby przeprowadzić skrupulatny audyt SEO, a potem wdrożyć wszystkie wymienione w nim sugestie. W kolejnym okresie współpracy, gdy strona klienta jest już zoptymalizowana, koszty prac bywają dużo mniejsze.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]