Kosmetyki

Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – jak działa kwas hialuronowy?

Zajrzyj na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/, aby odnaleźć informacje o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od dawna używany jest do produkcji kosmetyków i w najróżniejszych zabiegach medycznych. Związek ten ma umiejętność wiązania ogromnych ilości cząsteczek wody, z tej przyczyny dodawany jest często do peelingów czy kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, zatem wyjątkowo rzadko jest przyczyną alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer używany jest głównie do modelowania konturów twarzy, powiększania ust, a także wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich).

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niedostrzegalne po chwili

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu nie tylko przyciągnięcie do skóry H2O (jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale także sprowokowanie fibroblastów do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu i w następstwie sprawienie, iż skóra znów stanie się sprężysta. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych widocznych blisko nosa i ust (czyli bruzd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek czołowych czy bruzd przy oczodołach i na brodzie. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, iż zmarszczka w kilka minut staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej stabilny, a zatem znacznie trwalszy. Pozostaje w tkance przez dłuższy okres, dlatego skutki zabiegu są widoczne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – zabieg pod miejscowym znieczuleniem

Oprócz modelowania twarzy oraz wypełnienia zmarszczek, popularnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zazwyczaj osoby, którym nie podoba się linia oraz rozmiar ich ust bądź których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie mniej więcej trzydzieści minut, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w określone miejsca ust przy pomocy kaniuli, czyli “tępej igły”. Prawidłowo przeprowadzony zabieg daje efekt bardziej symetrycznych, jędrnych, ale wciąż naturalnie wyglądających ust.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]