Kosmetyki

Jakie kosmetyki do oczu i brwi wybrać?

Zamów kosmetyki do makijażu oczu.

Przegląd nieodzownych kosmetyków do makijażu oczu oraz brwi

Zaakcentowane oczy to ważny krok wykonania makijażu. Powinno się rozpocząć go od użycia dopasowanej bazy pod cienie. Baza uniemożliwia zbieranie się cieni w fałdzie powieki i jest bardzo przydatna, przede wszystkim jeśli borykamy się z przetłuszczającą się lub opadającą powieką. Ponadto baza wzmacnia trwałość makijażu oczu, ujednolica koloryt cery, czyli maskuje zaczerwienienie i widoczne naczynka, jak również podkreśla barwy cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy produkty w kredce, w słoiczku lub w płynie, więc bez przeszkód można nabyć te, z których wolimy korzystać.

Do wykonania najłatwiejszego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można samemu dobrać ich kolory spomiędzy setek oferowanych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej bądź kupić gotowe już zestawy. Aby urozmaicić makijaż oczu, przykładowo zagęścić wizualnie rzęsy oraz podkreślić obrys oka, skorzystaj z eyelinera bądź kredki do oczu. Jeżeli natomiast preferujesz korzystać ze sztucznych rzęs, to warto narysować delikatną linię na powiece, aby zamaskować ich pasek. Poza tym kredki oraz eyelinery umożliwiają wizualną zmianę kształtu oka, zaokrąglając lub wyciągając je.

Finalnym krokiem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy wybrać te dające rzęsom większą objętość, wydłużające je czy o innym niż czarny kolorze.

Jeśli lubisz błysk w makijażu, to polecamy sięgnąć po pigmenty do makijażu. W momencie nanoszenia pigmentów nie można pominąć specjalnej bazy albo kleju, by pigmenty się natychmiast nie osypywały.

W swojej kosmetyczce warto mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To pomocny produkt, w szczególności gdy korzystamy z kosmetyków żelowych przykładowo pomady do brwi albo eyelinerów w słoiczku, które czasem zasychają. Taki płyn można też stosować do cieni do powiek.

Prosty makijaż brwi i oczu – nie musisz kupować setek kosmetyków

Do naniesienia podstawowego makijażu brwi i oczu nie trzeba ogromnej kolekcji kosmetycznych produktów ani zawodowych umiejętności. Naturalnie,wykonanie regularnej linii eyelinerem wymaga pewnego doświadczenia, jednak już cienie, zwłaszcza te błyszczące, można bez problemu nakładać opuszkami palców. Ważne jest wyłącznie to, by w wykonanym makijażu czuć się pewnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]