Branża budowlana

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Wypożyczalnia szalunków - sprawdźcie co może wam zaoferować

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, jednak spotyka się także konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często wybierana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto wybrać usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też dbałość o kontrahenta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto z kolei wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]