Branża budowlana

Piaskowiec elewacyjny – w zgodzie z trendami

Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo używany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako element dekoracyjny wewnątrz nieruchomości, ale też na fasadach. Co tak naprawdę stanowi o jego częstym użyciu? Zweryfikujmy to.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Niezwykle modnym surowcem stosowanym podczas wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w rozmaitych wersjach kolorystycznych – od mlecznego, przez żółty aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i rodzajem – istnieją płytki płaskie, pofałdowane, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre gatunki piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na posesjach i jako element elewacyjny. Jest doskonałym składnikiem na tarasy, grille oraz wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w ekstremalnych warunkach

Zasadniczą właściwością piaskowca jest jego wielka wytrzymałość na negatywne warunki środowiskowe. Płyty elewacyjne są w stanie prezentować się pięknie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, intensywnych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.