Branża budowlana

Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Poszukujesz okna skrzynkowego? Koniecznie odwiedź tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Często spotkać je możemy w starych gmachach, wiejskich chałupach lub pałacach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej montowane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, że obecne modele są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często podzielone są na czworo elementów – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i niegdyś były wykorzystywane do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – chociażby domach drewnianych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę czy dąb, jednak od niedawna ich twórcy stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, powietrza oraz ekstremalnych upałów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]